^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
323742

ZMAGANIA SZCZYPIORNISTÓW

W dniu 6 marca 2018roku w hali sportowej Zespołu Szkół- Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku rozegrano zawody sportowe o mistrzostwo powiatu szkół średnich w piłkę ręczną.

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Mecze rozgrywane były przy komplecie publiczności zgromadzonej na trybunach hali sportowej, w systemie „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 9 emocjonujących spotkań, w wyniku których reprezentacja dziewcząt z Zespołu Szkół Technicznych zajęła I miejsce, zdobywając mistrzostwo powiatu, a chłopcy zajmując III miejsce, stanęli na najniższym stopniu podium.

Dziewczęta dzięki wygraniu zawodów, będą reprezentowały powiat janowski w zawodach rejonowych w Kraśniku.

Składy drużyn:

Dziewczęta:

Bożek Agata kl.2tb, Cyran Kinga kl.3tb, Kiełbasa Iwona kl.1tuf, Krajewska Małgorzata kl.3tb, |Kulpa Izabela kl.2tuf, Michnik Magdalena kl.3tb, Skorupa Karolina kl.2tb, Skorupa Paulina kl.1tb, Styk Patrycja kl.2te, Wołoszyn Katarzyna kl.2te, Zielińska Oliwia kl.3tuf, Tofil Patrycja kl.1tuf

Chłopcy:

Bielecki Robert kl.3tb, Biżek Krzysztof kl.4tb, Blacha Michał kl.3tb, Bober Jakub kl.2ts, Cierlak Damian kl.3ti, Czarnecki Bartłomiej kl.2te, Gałus Daniel kl.2tb, Góreczny Grzegorz kl.3tb, Kufel Arkadiusz kl.3tb, Kulpa Mateusz kl.2tb, Moskal Damian kl.2ti, Moskal Wiktor kl.3ts, Zięba Mikołaj kl.4tm.

Gratulujemy wyników!  

POWIATOWA LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 26 lutego 2018r  w Zespole Szkól w Modliborzycach odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły wystąpiły w następującym składzie: Małgorzata Krajewska kl.3TB, Magdalena Michnik kl.3TB, Kinga Cyran kl.3TB, Katarzyna Mazur kl.4TE, Dominika Pasztaleniec kl.4TE, Marlena Kania kl.4TE, Iwona Kiełbasa kl.1TUF, Patrycja Styk kl.2TE, Katarzyna Wołoszyn kl.2TE, Katarzyna Sajdak kl.3TUF. 

Poziom rozgrywek na turnieju był bardzo wyrównany i wysoki, wszystkie pojedynki były bardzo „zacięte”. Pomimo mocnego zaangażowania i woli walki, naszej drużynie nie udało się awansować do zawodów wyższego szczebla. Drużyna ostatecznie zajęła 3miejsce.

Liczymy, że niebawem nasze dziewczęta poprawią swoje lokaty „odgywając” się przeciwniczkom, tym razem na piaszczystych boiskach – Powiatowa Licealiada w Piłce Plażowej (maj 2018r.)

Gratulujemy!

TENISOWY LUTY W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku, na początku drugiego semestru (25 stycznia), nasza szkoła jest gospodarzem turnieju – Powiatowej Licealiady w Tenisie Stołowym Drużynowym dziewcząt i chłopców.

Turniej tenisowy deblowy to zawody, którego rozgrywki umożliwiają zespołom w których zawodnicy są znakomici technicznie, jak i zgrani ponieważ pojedynek między zespołami toczy się zarówno w formie gry indywidualnej, jak i podwójnej.

Do turnieju powiatowego zgłosiło się 4 szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Zespół Szkół im.W.Witosa, Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, oraz gospodarz turnieju J . Szkoły łącznie wystawiły 13 zespołów.

Awans na zawody rangi ½ finału wojewódzkiego mogło zapewnić sobie po 2 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowali i zajęli następujące miejsca:

Drużyna

Imię nazwisko

klasa

Miejsce

I

Katarzyna Koczułap

kl. 1TUF

II

Cyran Kinga

kl. 3TB

II

Bożek Agata

kl. 2TB

III

Krajewska Małgorzata

kl. 3TB

 

 

W kategorii chłopców natomiast:

Drużyna

Imię nazwisko

klasa

Miejsce

I

Niewola Michał

kl. 2WZA

V

Graboś Patryk

kl. 2WZA

II

Ciupak Dariusz 

kl. 3TB

II

Schuman Michał

kl. 3TB

 

Dwie drużyny które wywalczyły awans, 19lutego udały się do Kocudzy na zawody półfinałowe województwa.

Po zaciętych paru godzinnych rozgrywkach drużyny uzyskały miejsca: 5miejsce drużyny dziewcząt, i 6 miejsce drużyny chłopców.

Gratulujemy

CHŁOPCY NA MEDALE

22 lutego 2017 roku w hali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim, rozegrano zawody sportowe w piłkę siatkową szkół średnich. Rywalizacja odbywała się w ramach Licealiady chłopców z Powiatu Janów Lubelski. W rozgrywkach sportowych rywalizowało pięć drużyn reprezentujących wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z ziemi janowskiej :

ZST Janów Lubelski

LO Modliborzyce

LO Janów Lubelski

ZSCKR Potoczek

ZS Janów Lubelski

Reprezentacja naszej szkoły rozegrała cztery spotkania,z czego trzy wygrała i jedno przegrała, co wystarczyło na zdobycie II -go miejsca i srebrnych medali.

Skład drużyny:

Bęcała Szymon, Biżek Krzysztof, Blacha Michał, Brodowski Kamil,

Czarnecki Bartłomiej, Golec Arkadiusz, Jargieło Mariusz, Siwek Damian,

Staszowski Krzysztof, Sulowski Piotr, Wielgus Patryk.

GRATULUJEMY!

ZDOBYLI POTOCZEK

15 lutego 2017 roku w hali sportowej w Potoczku rozegrano zawody sportowe w piłce halowej

chłopców.

Rywalizacja odbyła się w ramach Licealiady 2016/2017.

Do zawodów zgłosiły się reprezentacje następujących szkół z Powiatu Janów Lubelski:

  • Zespół Szkół Technicznych Janów Lubelski
  • Liceum Ogólnokształcące Janów Lubelski
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku
  • Liceum Ogólnokształcące Modliborzyce
  • Zespół Szkół Janów Lubelski

Czytaj więcej...

BIEG NA ORIENTACJĘ

W dniu 22 marca 2016 roku nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim zorganizowali bieg na orientację.  W dyscyplinie tej uczestniczyło 8 drużyn po 3, 4 osoby. Wszyscy zawodnicy , to uczniowie ZST w Janowie Lubelskim. Bieg na orientację to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy posługując się mapą mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę, wyznaczoną
w terenie przez punkty kontrolne. Organizatorzy wyznaczyli 20 takich punktów, a przebieg pomiędzy punktami był dowolny. Wybór wariantu przebiegu stanowił tu istotę biegu na orientację. Warunkiem sklasyfikowania uczestników było potwierdzenie  obecności na danym punkcie. Drużyny startowały do biegu w minutowym odstępie , według wcześniej ustalonej kolejności. Na starcie otrzymywali  mapę w skali  1:12500. Był to bieg klasyczny, a długość trasy była dostosowana do kategorii wiekowej uczestników (ok.60 min.).
Organizatorzy wyznaczyli bardzo ciekawą trasę. Przebiegała ona przez atrakcyjne osiedle domów jednorodzinnych,  pola i pobliską wieś sąsiadującą z Janowem Lubelskim. Do zawodów zgłosiło się bardzo dużo zawodników, jednak  zła aura ( obfite opady deszczu
 i wiatr) uniemożliwiły start niektórym, mniej odpornym zawodnikom.

Czytaj więcej...

DNI SPORTU SZKOLNEGO

W dniach 21 i 22 marca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyły się Dni Sportu Szkolnego.

Do udziału w rozgrywkach i konkursach zgłosili się uczniowie jako reprezentanci poszczególnych klas, jak też indywidualnie, w zależności od rozgrywanych konkurencji. Uczestnicy mogli rywalizować w następujących konkurencjach ; Między klasowy turniej w piłkę siatkową , żonglerka piłką nożną , biegi na orientację , tenis stołowy , rzuty do kosza oraz ćwiczenia w siłowni. Wielkim zainteresowaniem zarówno wśród uczestników , jak i publiczności cieszył się turniej piłki siatkowej rozgrywany w przeciągu dwóch dni. Pierwszego dnia rywalizowano w grupie , systemem „ każdy z każdym „(spotkanie trwało do dwóch wygranych setów) , a cztery najlepsze drużyny awansowały do półfinałów , rozgrywanych drugiego dnia.

 

W półfinałach spotkały się reprezentacje klas;

4TI  -  4TB

oraz

3WZA  -  2TB

Obydwa  mecze półfinałowe były bardzo wyrównane , o czym świadczą wyniki , każdy kończył się wynikiem 2:1 w setach. Do finału awansowały klasy 4TB i 3WZA , zaś klasom 4TI i 2TB pozostał mecz o brąz.

W wielkim finale , rozgrywanym do trzech wygranych setów , zwyciężyła klasa 3WZA ,robiąc sobie niejako prezent sportowy na zbliżające się zakończenie szkoły. Drugie miejsce przypadło w udziale klasie 4TB , trzecie 4TI , a czwarte najmniej lubiane przez sportowców klasie2TB.

Duże  zainteresowanie wśród publiczności wzbudziła żonglerka piłką nożną , która odbywała się w przerwach pomiędzy meczami siatkówki. Tutaj najlepszym wśród najlepszych okazał się Michał Kania z kl.4TI , przed Pawłem Marchutem i Michałem Ciupakiem.

Warto zauważyć , że we wszystkich rozgrywkach brali udział uczniowie chętni , więc każdy mógł się zgłosić i wziąć w nich udział.

Uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy i drobne upominki.

Na zakończenie Święta Sportu Szkolnego rozegrano mecz siatkówki pomiędzy uczniami a nauczycielami , w którym padł salomonowy wynik 2 : 2.

 

Gratulacje i pozdrowienia dla wszystkich uczestników!

 

P.s. Nikt z nas nie urodził się mistrzem , ale każdy z nas może nim zostać.