^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1775766

TO BYŁ JUŻ SZÓSTY FESTIWAL FILMOTEKI SZKOLNEJ W WARSZAWIE!

W dn. 11-12 czerwca uczestniczyłyśmy z Panią Emilią Żuber w kolejnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Wydarzenie to dało nam niepowtarzalną okazję
do spotkania młodych kinomanów z 39 szkół z całej Polski, którzy realizują swoje pierwsze filmy, dyskutują o oglądanych produkcjach oraz organizują różne przedsięwzięcia filmowe.

Pierwszym punktem programu była gala powitalna w Centrum Koferencyjno-Kongresowym. Zaraz po niej odbyły się warsztaty integracyjne dla uczniów i nauczycieli, podczas których podsumowaliśmy cały rok pracy z projektem „Filmoteka Szkolna.Akcja!”. Wspólnie tworzyliśmy ikonografki prezentujące nasze inicjatywy, co dało nam możliwość poznania działań młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po południu czekały na nas kolejne atrakcje w kinie „Muranów” – projekcja filmu pt. „Przywódcy” oraz debata filmowa z krytykami filmowymi, Kają Klimek i Błażejem Hrapkowiczem. To był owocnie spędzony czas: interesująca dyskusja „za” i „przeciw”, prezentowanie własnych poglądów, ocena postaw bohaterów, a nawet motywy psychologiczne i polityczne. Wieczorem uczestniczyliśmy w Horrorowej Grze Filmowej w hotelu. Podczas gry wędrowaliśmy w ciemnościach, labiryntem hotelowych korytarzy i wykonywaliśmy różnego rodzaju zadania związane z filmami grozy. Na koniec każda drużyna, która zdobyła się na odwagę i wykonała 6 zadań (nie uciekając z przerażenia) otrzymała nagrodę.

Drugi dzień festiwalu przyniósł kolejną dawkę pozytywnych emocji. W Warszawskiej Szkole Filmowej zaprezentowałyśmy nasze całoroczne działania filmowe. W kinie „Elektronik” odbyło się uroczyste otwarcie Festiwalu Filmoteki Szkolnej, które prowadzili: Anna Sienkiewicz-Rogowska, Maciej Ślesicki oraz Alicja Pacewicz. Zaraz po nim obejrzeliśmy uczniowskie filmy, które swoim komentarzem opatrzył znany reżyser Maciej Marczewski. Po seansie uczestniczyliśmy w World Cafe, czyli w spotkaniu z osobami
ze świata filmu, takimi jak: Magdalena Czerwińska (aktorka filmowa i teatralna), Krzysztof Hejke (fotograf i operator) czy Sebastian Fabijański (aktor filmowy). Mieliśmy doskonałą okazję, by dowiedzieć się od specjalistów, jak wygląda praca w branży filmowej.

Tegoroczny festiwal zakończył się bardzo miłym akcentem. Był to występ reprezentantów każdej szkoły na scenie w świetle reflektorów – odebrałyśmy nagrody a cała publiczność pożegnała nas brawami. Kolejny festiwal już za rok!

 

Karolina Moskal, kl. 1 Technikum Ekonomicznego