^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
436575

STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW DUMĄ SZKOŁY

07 listopada br. w Sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów 237 Stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa lubelskiego. Odebrali je uczniowie, którzy w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazywali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów Zespołu Szkół Technicznych:  Kingi Marleny Cyran- uczennicy klasy III Technikum Budowlanego, Katarzyny Mazur - uczennicy klasy IV Technikum Ekonomicznego oraz Weroniki Kot - uczennicy klasy II Technikum Usług Fryzjerskich. Stypendystą PRM został również Łukasz Pizoń - uczeń klasy IV Technikum Informatycznego, któremu osobiście gratulowała wyników w nauce fundatorka stypendium - premier Beata Szydło. Dyplomy stypendystom zostały wręczone przez Przemysława Czarnka, wojewodę lubelskiego oraz Teresę Misiuk, lubelskiego kuratora oświaty. Obecni na uroczystości byli przedstawiciele wyższych uczelni, m.in. UMCS-u, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Lubelskiej oraz Renata Janicka - przedstawiciel OKE w Krakowie. Zwracając się do stypendystów, wojewoda  lubelski powiedział: „Potrzebujemy takiej zdolnej młodzieży i dużej troski o nią, żeby weszli w zawodowe życie z wiedzą, którą będą mogli się dzielić z całym społeczeństwem. Katarzyna, Ilona i Łukasz kolejny raz mieli przyjemność odebrać te zaszczytne dyplomy, które są zwieńczeniem ich trudu edukacyjnego, natomiast Weronika, jako uczennica klasy drugiej po raz pierwszy została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Cała czwórka nie dość, że jest wybitnie uzdolniona, to przy tym bardzo pracowita i ambitna. Mają jasno wytyczone cele życiowe i do ich realizacji konsekwentnie dążą. Aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, biorą udział w konkursach, olimpiadach, zawsze osiągając wysokie wyniki.  

Są najlepszą wizytówką szkoły, a cała społeczność szkolna jest z nich dumna.

        Kingo, Katarzyno, Weroniko, Łukaszu  - gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów.

                                      

                                       Aldona Pituch

                                       Opiekun Samorządu Uczniowskiego