^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
436556

EUTRAPELIOWA WIZYTA W OPATOWIE

W dniu 8 listopada odbyła się uroczysta Inauguracja XXI edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”. Tym razem to podniosłe wydarzenie miało miejsce w Opatowie. Naszą szkołę reprezentowali: Pani Anna Szmidt i trzech uczniów w Poczcie Sztandarowym z klasy II Technikum Ekonomicznego: Natalia Rycerz, Karolina Ożóg oraz Dawid Szatan. W Kolegiacie pw. Świętego Marcina zgromadziły się delegacje z 41. szkół Diecezji Sandomierskiej. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej koncelebrowanej, pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza - Pasterza Diecezji Sandomierskiej. Wszystkich przybyłych na Inaugurację powitał proboszcz parafii Ks. Michał Spociński. W homilii Ordynariusz Diecezji zwrócił się do młodzieży, aby zawsze stawiali na Chrystusa, który daje sam siebie, który kocha i gwarantuje, że wszyscy będą szczęśliwi.

Po Eucharystii uczestnicy Festiwalu przemaszerowali do Opatowskiego Ośrodka Kultury przy dźwiękach Orkiestry Dętej. Program artystyczny inaugurujący XXI edycję Festiwalu został poświęcony pamięci Ks. Biskupa Wacława Świerzawskiego, który odszedł do Domu Pana miesiąc temu.

Do wszystkich uczestników „Eutrapelii” Prezes Rady Ministrów - Pani Beata Szydło, która objęła patronatem Festiwal, wystosowała list, który odczytała Dyrektor Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia” dr Ewa Sęk.

 

Anna Szmidt