^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
436517

UROCZYSTA AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 99. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 10 listopada 2017 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99.  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przedstawili tło historyczne ojczyzny zniewolonej przez zaborców i drogę,  jaką przebyła,  aby po 123 latach być znowu  „Wolna”. Piosenki patriotyczne w wykonaniu uczennic naszej szkoły wywołały wzruszenie na twarzach słuchaczy,  a słowa  Cypriana Kamila Norwida „ Przeszłość  - jest to dziś, tylko cokolwiek dalej” skłoniły do refleksji patriotycznych.                                                                           

Edyta Drzazga, Małgorzata Mielniczuk, Józef Wieleba