^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
487417

ZESPOŁOWA RYWALIZACJA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Już po raz kolejny  uczniowie  ZST przekonali się, że sport to nie tylko zdrowie, ale też świetna zabawa. Na obiektach sportowych oraz w szkole 06 czerwca br. zorganizowano pełen atrakcji „Dzień Sportu”, w którym wzięli również udział gimnazjaliści z Janowa Lubelskiego oraz Białej. Młodzież  uczestniczyła w różnorodnych rozgrywkach sportowych, grach i konkursach zespołowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, począwszy od przeciągania liny, rzutów do kosza, drużynowych biegów, a skończywszy na cieszącej się wyjątkowym zainteresowaniem Szkolnej Grze Technicznej. Intencją zabawy było ukazanie zawodów, których uczniowie mogą nauczyć się w ZST. Motywem przewodnim gry była natomiast  podstawowa wiedza lub umiejętności praktyczne z branży budownictwa, ekonomii, fryzjerstwa, informatyki, mechaniki, obróbki drewna oraz motoryzacji. Na stacjach zlokalizowanych  w poszczególnych klasopracowniach przygotowano dla uczniów zadania do wykonania, które były tematycznie związane z zawodami nauczanymi w szkole. Oprócz pamiątkowych dyplomów  na uczestników sportowych zmagań czekały grillowane przysmaki oraz drobne upominki, natomiast o  oprawę muzyczną wydarzenia  zadbał szkolny zespół, który  wykonał największe przeboje ostatnich miesięcy m.in. „Miłość w Zakopanem” z repertuaru Sławomira. Warto podkreślić, jak ważne miejsce powinien zajmować sport w życiu młodych ludzi, nie tylko ze względu na jego wpływ na rozwój fizyczny. Sport kształtuje również najlepsze wartości, jakie może posiąść młody człowiek, czyli pracę w zespole, wytrwałość, sumienność, precyzję. Właśnie te cechy stara się pielęgnować społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych.

Elżbieta Dębiec