^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
540419

SPOTKANIE UCZNIÓW Z PANEM KACPREM ŚLEDZIŃSKIM

8 czerwca br. w auli szkolnej ZST odbyło się spotkanie uczniów z p. Kacprem Śledzińskim, historykiem i publicystą, autorem bestsellerowych książek historycznych poświęconych losom polskich żołnierzy podczas II wojny światowej.  To autor choćby takich pozycji jak: „Cichociemni. Elita polskiej dywersji”, „Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej”, czy „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Michała Komackiego, nauczyciela historii w naszej szkole,  we współpracy z Muzeum Regionalnym oraz  Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Janowie Lubelskim.

Celem wizyty było omówienie roli czołgów w czasie II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rodzajami czołgów, historią ich powstania, a także wysłuchali wielu ciekawostek, które niewątpliwie przyczyniły się do zainteresowania  tematyką militarną.

Po prelekcji był czas na zadawanie pytań i dyskusję. Okazało się wówczas, wśród uczniów naszej szkoły jest wielu fascynatów historią II wojny światowej. Cieszymy się, że takie spotkania odbywają się w naszej szkole i liczymy, że kolejne odbędą się już wkrótce.

                                                                                                              Oliwia Łach, uczennica klasy I TUF