^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
540452

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH NA LUBELSKIM SALONIE MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2018

We wrześniu uczniowie wszystkich klas maturalnych ZST wraz z wychowawcami wzięli tradycyjnie udział w Lubelskim Salonie Maturzystów. W tym roku gospodarzem imprezy był – po raz pierwszy – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Młodzież i nauczycieli powitali na Salonie: prof. Iwona Niewiadomska - prorektor KUL, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty i Lech Gawryłow – dyrektor OKE w Krakowie.

Wszyscy życzyli maturzystom sukcesu na majowym egzaminie i w rekrutacji na wybrane uczelnie. Podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2018 uczniowie  mogli nie tylko dowiedzieć się o przebiegu i zasadach matury od ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych, ale także poznać ofertę edukacyjną uczelni z regionu i z całej Polski. W ramach Salonu odbył się cykl prezentacji na temat wyboru kierunku studiów i perspektyw zawodowych, jakie związane są z wybranymi kierunkami. Udzielano młodym ludziom wskazówek, jak radzić sobie z maturalnym stresem, jak skutecznie się uczyć oraz jak dobrze zaprezentować się na egzaminie ustnym. Spotkania warsztatowe, poradnictwo zawodowe oraz obecność najlepszych uczelni przyczyniły się w dużym stopniu do tego, że to właśnie na Salonie młodzież dokonywała wyboru swojej przyszłości.

Maturzyści pełni nowych informacji, jak i gadżetów zadowoleni wrócili do domu.

                                                                                                   Tekst: Angelika Wieczorek