^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
540422

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ

05 października 2018 roku , uczniowie klas maturalnych razem Księdzem Jackiem Zielińskim oraz wychowawcami: Panią Elżbietą Dębiec, Panią Małgorzatą Mielniczuk oraz Panią Angeliką Wieczorek  pielgrzymowali na Święty Krzyż do Bazyliki Relikwii Krzyża Świętego. Wszystkim przyświecała intencja pomyślnego zdania egzaminów maturalnych i szczęśliwych wyborów życiowych.

Zebrani w klasztorze uczestniczyli we Mszy Świętej koncelebrowanej przez księdza Jacka Zielińskiego, który podczas homilii nawiązał do bliskich spraw dla każdego młodego człowieka, czyli odpowiedzialnego i wartościowego życia.

Pielgrzymkę uwieńczyła  adoracja relikwii Krzyża Świętego, zwiedzanie kościoła i klasztoru oraz wejście na kościelną wieżę.

Udział w pielgrzymce daje maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością, modlitewnego skupienia i integracji oraz przynosi nowe siły i motywację do nauki oraz pozytywnego działania.

 

 Elżbieta Dębiec