^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
540392

WYCIECZKA DO LUBLIN – PROJEKT SOFOKLES

10 października 2018 roku uczniowie klas  I TI, I TUF, I TS oraz I TM  pod opieką pani Elżbiety Dębiec i pani Iwony Martyny wybrali się na wycieczkę do Lublina. Głównym punktem programu był  spektakl teatralny grany w Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przedstawienie Krakowskiej Agencji Artystycznej  w reżyserii  Bogdana Semotiuka było adaptacją dwóch tragedii Sofoklesa osnutych wokół mitu tebańskiego: ,,Króla Edypa’’ oraz ,,Antygony‘’. Reżyser zaproponował przedstawienie niezwykle klasyczne w formie, które jednocześnie uczy widza zasad funkcjonowania antycznego teatru oraz konstrukcji dramatu według ówczesnych schematów. Dwugodzinne przedstawienie było próbą wiernego odtworzenia antycznego tekstu, a realizacja sceniczna bliska duchowi teatru greckiego. Z uwagą śledziliśmy grę aktorów i efekt reżyserskich zabiegów. 

 

                                                                                  Iwona Martyna