^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga 

Certyfikaty

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
540406

PROGRAMOWANIA Z WYKORZYSTANIEM UKŁADÓW ARDUINO UNO

W dniu 15.10.2018r. młodzież I klas Informatycznych Zespołu Szkół Technicznych miała możliwość uczestniczyć w zajęciach z PROGRAMOWANIA Z WYKORZYSTANIEM UKŁADÓW ARDUINO UNO.

Arduino to otwarta platforma prototypowa utworzona przez firmę Arduino Software we Włoszech w 2005 r. W skład platformy wchodzi hardware, czyli płytka z procesorem, portami wejścia/wyjścia, kwarcem oraz oprogramowanie. Arduino przy pomocy czujników może mierzyć wiele wartości fizycznych jak i elektrycznych np. prędkość, przyspieszenie, światło czy temperaturę i w zależności od tych wartości odpowiednio reagować: załączać wcześniej wspomniane przekaźniki, silniki, diody, zwracać wartości wyjściowe lub nawet wysyłać SMS.

Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej zrealizowano następujące tematy:

  • wprowadzenie do mikrokontrolerów i podstaw elektroniki,
  • przedstawienie płyty Arduino wraz z komponentami zestawu,
  • poznanie środowiska programistycznego i biblioteki Arduino.

W części warsztatowej składano elementy układu, programowano wejścia i wyjścia analogowe z wykorzystaniem elementów zestawu, a także programowano pamięć wewnętrzną.

Zajęcia prowadzone były przez Pana Piotra Burkiewicza, pracownika Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Zadowoleni uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, a niektórzy z nich deklarowali, że chcą zostać w przyszłości studentami naszej uczelni.