^ Back to Top
         Zespół Szkół Technicznych
                 w Janowie Lubelskim

O szkole


Loga

 

Certyfikaty

   
 
 

Licznik odsłon

Odsłon artykułów:
1774561

AKCJA SZLACHETNA PACZKA

 

 
 

 

 Strony różnych instytucji, na których zamieszczono podziękowania za udział w akcji  Szlachetna Paczka w 2010 roku:




Kim tak na prawdę jest wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI Bo na pewno nie jest zwykłym człowiekiem... Zobaczmy na przykładzie Anny jak sprawa Szlachetnego wolontariusza wygląda na prawdę.  więcej...

 Zostań szlachetnym bohaterem

W sobotę 20 listopada mocnym uderzeniem ruszyła baza rodzin potrzebujących w X edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Pierwszymi darczyńcami zostali piłkarze Realu Madryt, którzy przygotowali pomoc dla ubogiej rodziny z Polski. Relacje z tego jak Jerzy Dudek zaangażował do pomocy swoich kolegów z drużyny Królewskich, można było zobaczyć w głównym wydaniu Wiadomości, TVP SPORT i Celowniku TVP 1.

Jakby cudów było mało, w niedzielę podczas modlitwy Anioł Pański papież Benedykt XVI pobłogosławił wszystkich, którzy biorą udział w SZLACHETNEJ PACZCE.

Na te sukcesy pracowaliśmy przez cały rok. Dzięki temu ponad 5000 wolontariuszy dotarło do rodzin potrzebujących w całej Polsce, a w SZLACHETNĄ PACZKĘ angażuje się już prawie cały świat!

Dołącz do nas i Ty!

Wystarczy do 8 grudnia wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i z anonimowej bazy wybrać jedną z rodzin potrzebujących z Janowa Lubelskiego i okolicznych wiosek należących do powiatu janowskiego. Nasi wolontariusze odwiedzili te rodziny i zapytali o to, czego im brak i o czym marzą ? teraz Ty możesz pomóc jednej z nich przygotowując paczkę, która będzie odpowiedzią na ich konkretne potrzeby. To pomoc skuteczna, która przyniesie prawdziwą radość.

Wybierz rodzinę z bazy, przygotuj paczkę według listy jej potrzeb i dostarcz ją do wskazanego magazynu między 10, a 12 grudnia, a my dostarczymy ją do rodziny ? tylko tyle wystarczy, by przynieść komuś świąteczną radość.

 

Zaangażuj swoich przyjaciół, zachęć rodzinę, powiedz o SZLACHETNEJ PACZCE znajomym z pracy lub ze szkoły ? razem zorganizujcie pomoc dla jednej z rodzin potrzebujących: więcej radości jest w dawaniu niż w braniu, a najwięcej w dzieleniu się nią z innymi.

Pani Agnieszka samotnie wychowuje sześcioro dzieci: Marta i Kuba chodzą do gimnazjum, Pawełek, Maciek i Kasia są wciąż w szkole podstawowej, a najmłodsza 4-letnia Wiktoria zostaje z mamą w domu. Paweł jest alergikiem, musi przyjmować specjalne leki. Ogrzewanie w mieszkaniu pani Agnieszki i jej dzieci jest piecowe, na zimę trzeba kupować węgiel. Dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja. Wiktoria mówiła, że Mikołaj nie może o nich zapomnieć, bo dostanie aż sześć listów.

Takich rodzin, jak Pani Agnieszki w bazie na www.szlachetnapaczka.pl jest bardzo dużo, a w naszej janowskiej bazie w tym roku zostało wpisanych 49 potrzebujących rodzin. Pomóż jednej z nich ? tak wiele zależy od Ciebie! Wspólnie zmieńmy świat na lepsze!

Lider rejonu Janów Lubelski w akcji ?Szlachetna paczka? ? Anna Szmidt

 
PACZKA krok po kroku >>

 

 

 Akcja Szlachetna Paczka - refleksje

Akcja SZLACHETNA PACZKA wniosła wiele nowego i dobrego w moje życie.  Pomoc innym jest ogromną przyjemnością. Nadaje sens szarej codzienności. Dzięki zaangażowaniu w tą akcję zacząłem doceniać życie mimo wszelkich przeciwności losu. Wiem, że chcę brać udział w tego typu akcjach, ponieważ otwierają oczy na drugiego człowieka i dają poznać siebie samego przed samym sobą najlepiej. Czasem tak niewielki gest ma wielkie znaczenie dla kogoś, bo to co dla nas jest małe i nieznaczące, dla drugiego może okazać się skarbem Akcja SZLACHETNA PACZKA jest bardzo potrzebna dla naszej lokalnej społeczności i dla całej Polski, gdzie co roku wiele osób, wiele rodzin czeka na pomoc.

 Ryszard Klocek  wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI   Internat Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim

Akcja SZLACHETNA PACZKA zmieniła moje spojrzenie na otaczający świat. Zrozumiałam, że ludzką krzywdę można dostrzec wtedy, gdy patrzymy sercem. Ta szlachetność uświadomiła mi, że każdy nasz gest jest w stanie zaszczepić nadzieję w sercach ludzi, dla których życie stało się szarą rzeczywistością. Wystarczy chcieć, a chcieć to znaczy móc. Pomogliśmy 30 rodzinom, a dzięki szlachetnym darczyńcom, potrzebujące pomocy rodziny przekonały się, że wśród nas istnieją  jeszcze ANIOŁY, podają pomocną dłoń, okazują swoje dobre i wrażliwe serce. Radość rysująca się na twarzach osób, rozpakowujących pudła z prezentami była bezcenna, łzy wzruszenia również niepowtarzalne i zatrzymujące daną chwilę na długo w mojej pamięci. Przyznam, że już nie mogę się doczekać kolejnej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Wiem, że nie tylko raz w roku może być Boże Narodzenie, ale to zależy tylko od nas samych

Katarzyna Kapusta  wolontariuszka  SZLACHETNEJ PACZKI  Internat Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim

Nazywamy się Jadwiga Ciupak i Elżbieta Szopa. Jesteśmy wolontariuszkami ?Szlachetnej paczki? w Janowie Lubelskim. Bardzo podoba nam się pomysł tej akcji. Takie działania są bardzo potrzebne i ludzie, którzy włączą się całym sercem w ich przebieg. Do rodzin chodziłyśmy razem. W każdej rodzinie zostałyśmy przyjęte bardzo ciepło. Dorośli chętnie odpowiadali na postawione przez nas pytania, a dzieci wypytywały nas o wszystko, opowiadały o swoich marzeniach i o tym, jak wspaniale byłoby spotkać się ze Świętym Mikołajem ?oko w oko?. Niesamowite było to wszystko. Zawsze po każdej wizycie, nasza koordynator, lider naszego rejonu, Pani Ania, pytała o nasze wrażenia i relacjonowałyśmy jej przede wszystkim jednym słowem: ?Super?. A następnie dodawałyśmy, że ? ta akcja jest rewelacyjna, bo można poznać prawdziwe życie innych, poznać smak biedy, ale również przy okazji i siebie. Mądre powiedzenie jest, że TYLE WIEMY O SOBIE, ILE NAS SPRAWDZONO?. U jednej z rodzin dowiedziałyśmy się, że jedno z dzieci także, tak jak my, działa w szkolnym wolontariacie. Takie dzieci rozumieją, że trzeba też dać coś od siebie, a nie tylko brać. Nasze wrażenia są bardzo pozytywne pod każdym względem. U innej z rodzin, jak zadawałyśmy pytania z ankiety gospodyni domu, nagle wpadła do kuchni mała dziewczynka Edytka. Od razu zadałyśmy jej pytanie, o czym marzy, co chciałaby otrzymać na święta. Ona tak popatrzyła na nas swoimi małymi iskrzącymi oczkami, sypiąc pomysłami i życzeniami ? Kiedy my tak wszystko w ankiecie zapisywałyśmy, ona nadal stała obok i bacznie się nam przyglądała. Po wypełnieniu ankiety z mamą Edytki, zaczęłyśmy wypytywać o marzenia i życzenia świąteczne inne córeczki pani domu. Niespodziewanie do rozmowy wtrąciła się mała Edytka, podsumowując nasze pytania, mówiąc, że ?Wiecie co ? Wy to musicie być naprawdę bardzo bogate ??. I jak tu nie pomagać takim słodkim ?krasnalom?. Jak tu nie podać im pomocnej dłoni i nie otworzyć serca na ich marzenia, potrzeby i prośby, nie tylko świąteczne. Ta dziewczynka, mała Edytka, pozostawiła w naszej pamięci tak miłe wspomnienie, że brakuje słów ? . Aż trudno tak zwyczajnie to wszystko opisać. Każda rodzina jest inna, na swój sposób wyjątkowa. My natomiast jesteśmy dumne z tego, że możemy je poznawać i pomagać

Jadwiga Ciupak i Elżbieta Szopa  wolontariuszki Szlachetnej paczki z Janowa Lubelskiego

Maria i Roman mają czworo dzieci. Mąż ma wykształcenie podstawowe z jakim ciężko znaleźć pracę, a zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Dopóki pracował było w porządku. Teraz sytuacja się pogorszyła. O co proszą na święta. Dzieci pytają i proszą o książki. Reszta wiadomo przydałaby się, ale nie będą narzekać. Wspominają artykułach spożywczych.

Idziemy z ankietą do domu Marii i Romana. W domu panuje ciepła atmosfera, wszyscy bardzo mili, chętnie przyjmują nas w domu i zapraszają w swe skromne progi. Rozmawiamy o wszystkim. Pani Maria jest miłą kobietą. Udziela szczerych odpowiedzi na wszystkie postawione pytania. Bieda wstydzi- mówi Pani Maria. Powiedzieć prawdę otwarcie, to naprawdę duże osiągnięcie ? Rodzina utrzymuje się z pensji Pani Marii. W normalnych warunkach było by lepiej, ale dzieci muszą i chcą się uczyć, syn studiuje. O nim bardzo ciepło gospodyni się wypowiedziała, przyznając, że jest dumna ze swoich dzieci. Gdy zapytałam o zabawki, Pani Maria odpowiedziała: Dzieci wolą książki, bo lubią szkołę, wiedzą, że od tego, jak ją skończą zależy ich dalsze życie.

Jadwiga Ciupak  wolontariuszka Szlachetnej paczki z Janowa Lubelskiego